Cep Telefonu formatlama

Cep Telefonu Formatlama yada 

sıfırlama işlemi mı yapmak istiyorsunuz ?

 

         Hard reset , diğer bir söyleyiş ile cep telefonu formatlama , cihazınızda ki verileri silmenin ,telefonunuzu %100 temiz yapmanın hızlı ve kolay yoludur.

 

      Telefonunuz çok yavaş çalışıyor ve bir çok sorun var ise cep telefonu formatlama , yada telefonunuza hard reset yapmak en başarılı çözümlerden bir tanesidir. Hem çok kolay hemde çok hızlı bir çözümdür.

Burada siz değerli misafirlerimiz için , her marka ve model telefonlarınızın kolayca nasıl formatlanabileceğini yada hard reset yapılabileceğini anlatacağız.

 

İşlem yapacağınız telefon markası seçiminizi aşağıdan  yapınız

huawei-logo-communication-13
3-xiaomi-512
Cep telefonu formatlama
oppo

Hayatımızı kolaylaştırmak yada vakit geçirmek için kullandığımız akıllı cihazlarımız , gün geliyor yavaşlamaya hatta çalışmamaya başlıyor. Bu sayfamız üzerinden akıllı cihazınızın markasını seçerek ve daha sonrasında cihazınızın modelini seçerek telefonlarınızın nasıl formatlandığını , bir farklı deyişle nasıl hard reset atıldığını yazılı ve görsel anlatımlarla öğrenebilir ve sıfırlama / formatlama işlemini kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz.

Uyarı : Telefonunuzu formatlamadan (Hard Reset yapmadan) önce içerisinde ki bilgilerinizi yedeklemeyi umutmayınız. Sıfırlama / Formatlama sonrasında verileriniz kurtarılamaz.

Cep telefonu formatlama işlemi gerçekleştirilirken , dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli konu mevcuttur.

Bunlardan 1.si , sıfırlanacak cihazın şarjının %20 üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Eğer sıfırlama / formatlama esnasında telefonun şarjı biter ise cihazın sistem dosyaları zarar görebilir yada silinebilir.

 

Diğer önemli bir konu ise , bazı model cihazlar , sıfırlama sonrasında telefonun ilk açıldığı anda E-mail adres ve şifre istemesidir. Buda telefonu ilk aldığınızda , telefonda kullandığınız ilk mail adresi olmalıdır. Eğer ki telefonunuzu sıfırlamadan önce mail adresinizi ve şifrenizi kontrol etmezseniz , sıfırlama sonrasında cihazınız E-mail adres ve şifre doğrulaması yapamadığı durumlarda telefonu açmanıza izin vermeyecektir. Bu gibi nadir de olsa görülebilen durumlarda , cihaza sistem dosyalarının bilgisayar ve program vasıtası ile tekrardan yüklenip , cihazın yeniden kurulması gerekmektedir. İşlemlerinizi lütfen dikkatlice yapınız.