Hard Reset-SAMSUNG Galaxy A10

Hard Reset – SAMSUNG Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 nasıl sıfırlanır? Samsung Galaxy A10 ye nasıl Hard reset atılır? Galaxy A10 de ki veriler komple nasıl silinir ? Samsung Galaxy A10 yi fabrika ayarlarına nasıl geri getirebilirim ? Samsung Galaxy A10 yi varsayılan ayarlarına en baştan nasıl getirebilirim. Hard Reset-SAMSUNG Galaxy A10 başlıklı makalemizi anlatmaya başlayabiliriz.

Evet değerli arkadaşlar. Bu makalemizde Samsung Galaxy A10 Android cihazımıza nasıl hard reset atacağımıza , bir başka deyişle Samsung Galaxy A10 cihazımızı nasıl formatlayacağımızı sizlere anlatacağız.

Aşağıda ki eğitimde Samsung Galaxy A10 telefonun Ana Sıfırlama / Hard Reset / Format Atma işlemlerinin tüm ayrıntıları gösterilmektedir. Hard Reset sonrasında Samsung Galaxy A10 cihazınız yeni yani ilk aldığınız günkü gibi olacak ve çekirdeğiniz daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.

GİT
Akıllı telefonlardan nasıl dinlendiğimizi öğrenmek için tıklayınız

Samsung Galaxy A10 Hard Reset – Sıfırlama – Format Atma işlemleri

Samsung Galaxy A10 telefonumuza Hard Reset atmak için ilk olarak yapmamız gereken işlem, telefonumuzda bulunan ve lazım olan tüm verilerimizi bir bilgisayara yedeklemek olacaktır.Format / sıfırlama işleminden sonra Samsung Galaxy A10 cihazımızda , hiçbir veri kalmayacaktır.

Samsung Galaxy A10 cihazımıza format atmak için yapacağımız ikinci işlem telefonumuz açık ise ,telefonmuzun açma / kapama yada tuş kilidi tuşuna uzun basarak telefonumuzu kapatmaktır. Telefonumuz kapandıktan sonra diğer adıma geçebiliriz.

Samsung Galaxy A10 hard reset

Samsung Galaxy A10 cihazımız kapandıktan sonra , hard reset / sıfırlama işlemini başlatabilmemiz için Ses açma tuşu + Güç düşmesi (Telefon açma / kapama) tuşlarına birlikte basarak kurtarma modu ekranının gelmesini bekliyoruz. Kurtarma modu ekranı geldiğinde tuşlardan elinizi çekebilirsiniz.

Samsung Galaxy A10 hard reset

Kurtmarma modunda yapacağımız tüm işlemleri , ses açma / ses kapama ve güç tuşları ile yapacağız.

Ses açma / kapama tuşları ile aşağı yukarı seçim yapabiliriz ve güç tuşu ile yaptığımız seçimi onaylayabiliriz.

Şimdi ise Ses açma / ses kapam tuşu ile “wipe data / factory reset” yazısının üstüne gelerek Güç tuşu ile bu seçimi onaylıyoruz.

Samsung Galaxy A10 sıfırlama

Karşımıza gelen ekrandan , “Yes” seçimini yaparak Güç tuşu ile onaylıyoruz.

Samsung Galaxy A10 format atma

En son olarak , bizi ana ekrana döndüren seçimimiz de en üstte bulunan “Reboot system now” seçiminin üstüne gelip , Güç tuşunabasıyoruz.

Bu seçimden sonra telefonumuz yeniden başlatılacaktır.

Cihazınız açılana kadar hiçbir işlem yapmayınız. İlk aldığınız gün olduğu gibi en baştan telefon kurulumu yapmanız ve uygulamaları tekrar yüklemeniz gerekecektir.

Samsung Galaxy A10 Hard Reset

Hard Reset-SAMSUNG Galaxy A10 başlıklı makalemizin sonuna geldik.

Telefonunuzu formatlarken / sıfırlarken uygularken yaşadığınız herhangi bir problem olursa yorum kısmından yada bizimle iletişim kurun formundan iletişime geçebilirsiniz.

Mesajlarınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

2 Responses

  1. Engin mengüvedi dedi ki:

    Samsunlk A10 cihazımın desenini unuttum format atmayı denedim fakat telefon direk aćılıyor desen istiyor ne yapmalıyım

    • Merhabalar ;
      Samsung A10 model telefonunuz kapalı iken hard reset butonlarına basarak doğru işlem yaptığınızda direkt açılma şansı bulunmamaktadır. Hard reset menüsüne girmesi gerekir ve o menü üzerinden telefon formatlama işlemini doğru gerçekleştirdiğinizde sizde ekranı açmak için desen istemeyecektir. Deseni unuttuysanız , telefonunuza bağlı mail adresine deseni heçmek ve değiştirmek için mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir