Hard Reset-Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Hard Reset – Xiaomi Redmi Note 8 PRO

Xiaomi Redmi Note 8 PRO nasıl sıfırlanır? Xiaomi Redmi Note 8 PRO ya nasıl Hard reset atılır? Xiaomi Redmi Note 8 PRO da ki veriler komple nasıl silinir ? Xiaomi Redmi Note 8 PRO yu fabrika ayarlarına nasıl geri getirebilirim ? Xiaomi Redmi Note 8 PRO yu varsayılan ayarlarına en baştan nasıl getirebilirim. Hard Reset-Xiaomi Redmi Note 8 PRO başlıklı makalemizi anlatmaya başlayabiliriz.

Evet değerli arkadaşlar. Bu makalemizde Xiaomi Redmi Note 8 PRO Android cihazımıza nasıl hard reset atacağımıza , bir başka deyişle Xiaomi Redmi Note 8 PRO cihazımızı nasıl formatlayacağımızı sizlere anlatacağız.

UYARI : Telefonunuzu formatlamadan önce , Mi kullanıcı hesap mail adresinizin ve şifrenizin doğruluğunu kontrol ediniz. Hatta telefonunuzu kapatmadan önce tüm Mİ uygulamalarından çıkış yapıp öyle formatlama işlemine başlayınız. Formatlama bittikten sonra , sizden telefonunuza giriş yaptığınız mail adresi ve şifrenizi isteyebilir.Bu kısımda problem yaşamamak için mail adresinizin ve şifrenizin doğruluğunu kontrol ediniz.

Aşağıda ki eğitimde Xiaomi Redmi Note 8 PRO telefonun Ana Sıfırlama / Hard Reset / Format Atma işlemlerinin tüm ayrıntıları gösterilmektedir. Hard Reset sonrasında Xiaomi Redmi Note 8 PRO cihazınız yeni yani ilk aldığınız günkü gibi olacak ve çekirdeğiniz daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.

GİT
Tüm telefon marka ve model format sayfası için tıklayınız

Xiaomi Redmi Note 8 PRO Hard Reset – Sıfırlama – Format Atma işlemleri

Xiaomi Redmi Note 8 PRO telefonumuza Hard Reset atmak için ilk olarak yapmamız gereken işlem, telefonumuzda bulunan ve lazım olan tüm verilerimizi bir bilgisayara yedeklemek olacaktır.Format / sıfırlama işleminden sonra Xiaomi Redmi Note 8 PRO cihazımızda , hiçbir veri kalmayacaktır.

Xiaomi Redmi Note 8 PRO cihazımıza format atmak için yapacağımız ikinci işlem telefonumuz açık ise ,telefonmuzun açma / kapama yada tuş kilidi tuşuna uzun basarak telefonumuzu kapatmaktır. Telefonumuz kapandıktan sonra diğer adıma geçebiliriz.

Xiaomi Redmi Note 8 PRO format

Xiaomi Redmi Note 8 PRO cihazımız kapandıktan sonra , hard reset / sıfırlama işlemini başlatabilmemiz için Ses açma tuşu + Güç düşmesi (Telefon açma / kapama) tuşlarına birlikte basarak Redmi yazısı geldikten sonra elimizi Güç Düğmesinden çekiyoruz, ses açma tuşuna basmaya devam ediyoruz ve ardından kurtarma modu ekranının gelmesini bekliyoruz. Kurtarma modu ekranı geldiğinde tuşlardan elinizi çekebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 8 PRO hard reset

Kurtmarma modunda yapacağımız tüm işlemleri , ses açma / ses kapama ve güç tuşları ile yapacağız.

Ses açma / kapama tuşları ile aşağı yukarı seçim yapabiliriz ve güç tuşu ile yaptığımız seçimi onaylayabiliriz.

Şimdi ise Ses açma / ses kapam tuşu ile “wipe data” yazısının üstüne gelerek Güç tuşu ile bu seçimi onaylıyoruz.

Xiaomi Redmi Note 8 PRO sıfırla

Karşımıza gelen ekrandan , “Wipe All Data” seçimini yaparak Güç tuşu ile onaylıyoruz.

Bu ekranda ise ses kapama tuşu ile aşağı inerek”Confirm” seçiminin üstüne gelip , Güç tuşunabasıyoruz.

Xiaomi Redmi Note 8 PRO sıfır kurulum

Bu seçimden sonra ki ekranda , “Reboot” seçeneğini seçerek , güç düğmesine basarak onaylıyoruz..

Xiaomi Redmi Note 8 PRO formatla

En son adım olarakta , en son ekrand “Reboot to System” butonu üzerine gelerekgüç tuşu ile seçimimiz onaylıyoruz.

Telefonumuz tekrardan kapanıp açılacaktır. Bu esnada telefonunuz ilk aldığınız gün nasılsa , o şekilde ki gibi karşınıza gelecektir. Sizden ilk aldığınızda girdiğiniz E-posta adresinizi ve şifrenizi isteyebilir. Gerekli girişleri ve uygulamaları telefonunuza yükleyerek daha hızlı ve akıcı bir telefon elde etmiş olacaksınız.

Hard Reset-Xiaomi Redmi Note 8 PRO başlıklı makalemizin sonuna geldik.

Telefonunuzu formatlarken / sıfırlarken uygularken yaşadığınız herhangi bir problem olursa yorum kısmından yada bizimle iletişim kurun formundan iletişime geçebilirsiniz.

Mesajlarınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

5 Responses

  1. ali ünlü dedi ki:

    Xiaomi not 8 pro resetleme yaptık fakat Mi hesabı kopyalamayı unuttuk. Telefonun Mi hesabı nasıl buluruz?

  2. ali ünlü dedi ki:

    not 8 pro resetleme yaptık fakat mi hesabı kopyalamayı unuttuk telefonu mi hesabı nasıl buluruz

  3. Recep kaşıkçıoğlu dedi ki:

    Merhaba note 8pro reboot modunda sürekli rebbot yapıyor kendi kendine clhaz açılmıyor. Miui12 yüklendikten sonra oldu reboot modda sürekli reboot yapıyor. Datayi silmeyl denemedim ama o şekilde de olacağını sanmıyorum. Lütfen acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir