Gizli Beğeni – Instagram’ın yeni özelliği !

Gizli beğeni , Instagram’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bir konu. Instagram tarafından, gizli beğeni özelliğinin çıkıp çıkmayacağı kesin olarak net bir şekilde ifade edilmese de , Instagram yetkilileri tarafından, bu konunu üzerinde , “düşünüldüğü” şeklinde çıkan açıklamalar bulunmaktadır.

Evet dostlarım, gelelim bu gizli beğeni özelliğini daha yakından incelemeye.

 Gizli beğeni nedir ? Nasıl kullanılır ?

Instagram da bir gönderi paylaştığınızda, bu gönderiyi beğenenleri herkes görebilmekteydi. Yani gönderinizin kaç beğeni aldığı ve üzerine tıkladığınız da bu gönderinin kimler tarafından beğenildiğini de, kullanıcılar görebilmekteydi.

Şu anda konuştuğumuz konu yani gizli beğeni özelliği ile, Instagram da paylaşılan bir gönderinin, beğeninin kaç beğeni olduğu ve kimler tarafından beğenildiğini sadece ve sadece durumu paylaşan kişi görebilecek. Bu konuda Instagram’ın neden beğenileri gizleme ihtiyacı duyduğu konusu düşünüldüğünde akla direk şu konu geliyor.

Gizli beğeni

Instagram kullanıcıları arasında, beğeni olarak bir rekabet oluşmuş durumda. Bu rekabet sonucunda ise sahte yani, hile kullanılarak beğeni alma sorunları ortaya çıkmaktadır. Instagram ise bu durumdan rahatsız olmuş olacak ki , bu durumu çıkaracağı bu özelliği ile ortadan kaldırmak istiyor. Yani kullanıcıların sahte beğeni hilesi kullanmasını istemiyor.

Sosyal medyada insanlar , paylaşılan bir gönderinin altında ne kadar çok beğeni varsa, paylaşımının o kadar çok kaliteli olduğunu düşünmekte ve buna göre paylaşımlar rekabete girmektedir. Paylaşılan gönderinin, diğer bir kişinin paylaştığı gönderiden daha iyi olduğunu gösterme çabasına giren kullanıcılar, sahte beğeni hilelerine başvurmaktadırlar.

Gizli beğeni

Instagram böyle bir durumu istemediği için , yani rekabet ortamının oluşmaması için , gizli beğeni özelli üzerinde çalışmalar yapmakta , ama bu özelliğin çıkıp çıkmayacağı kesin olarak bilinmemektedir.

Instagram kullanıcılarının çoğu, paylaşım anında resimlerinin aldığı beğeni yada yorum sayısına göre kendilerini mutlu hissetmektedir ve buna göre paylaşımlarını yapmaktadırlar. Hatta beğenilerinin çok olması için , paylaşımlarının altına etiketler ekleyerek , ulaşması gereken kitleyi dahada geniş tutmaktadır. Bu özellik bu kullanıcılar için ne kadar iyi olur birşey diyemeyiz.

OKU
Instagramdan durumları gizli nasıl izleyebilirim ? isimli makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Kullanıcılar içinde kafalarda soru işareti oluşturabilecek bir özellik olarakta düşünülebilir. Çünkü beğeni sayılarını gizlemek yerine göstermek isteyen kullanıcılarda muhakkak olacaktır. O yüzden bu özellik güncelleme ile kullanıcılara sunulmuş olsa bile, beğeni sayılarının gizlenip gizlenmeme özelliği, kullanıcıların kendi isteklerine bırakılacak mı ? yoksa bırakılmayacak mı ? bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir