Minitab kurulumu (Resimli Anlatım)-Minitab 19 indir

Minitab kurulumu (Resimli Anlatım) – Minitab 19 indir

Minitab kurulumu ve Minitab indir makalemizde , Minitab 19 ve Minitab 18 sürümlerinin ayrıntılı olarak nasıl kurulacağını ve nasıl lisanslanacağını anlatacağım. Öncelikle Minitab nedir ? Bunun açıklamasını gelin hemen yapalım.

Minitab nedir ?

Minitab , 1972 yılında eğitim amacı ile oluşturulmuş , ürün ve proses kabiliyetini ölçmek ,proses girdi ve çıktıları arasında ki ilişkileri istatistiksel araçlar ile yorumlamak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Dünyada Yalın 6 Sigma uygulamalarında kullanılan en önemli yazılım olarak kabul edilmiştir.

Bu makalemizde ;

1 – Minitab indir

2 – Minitab kurulumu

3 – Minitab lisanslama

İşlemleri adım adım, en ince ayrıntısına kadar anlatılacaktır.

Minitab indir

Aşağıda vermiş olduğum linkler üzerine tıklayarak , Minitab 19 yada Minitab 18 sürümünü indirebilirsiniz. Bu indirme dosyası içerisinde , Minitab 19 ve Minitab 18 lisanslama dosyası mevcuttur.


DOSYA.CO –   MİNİTAB 19 – 64 BİT İNDİR..

MEGA –   MİNİTAB 18 – 64 BİT İNDİR..

WinRar Şifre : selcukarabacak.com

Minitab kurulumu

NOT : Minitab kurulumu , Minitab 19 üzerinden anlatılmıştır. Eğer Minitab 18 indirdiyseniz , kurulum ekranları birebir aynı olmasada benzerlik göstermektedir.

Minitab kurulumu için gerekli olan dosyalarımızı bilgisayarımıza indirdiğimize göre, artık Minitab 19 kurulumu işlemlerine başlayabiliriz.

İlk olarak indirdiğimiz dosyayı Rar’dan yadan Zip’ten çıkartıyoruz. Çıkartırken şifre soracaktır. Şifre İndirme bağlantısının hemen altında paylaşılmıştır.

Rar’dan çıkardığımız dosyayı açtığımız zaman , aşağıda paylaşmış olduğum ekran karşınıza gelecektir.

Minitab 19

En altta olan , “minitab19.1.0.1setup.x64” isimli setup dosyasına çift tıklıyoruz ve Minitab kurulumu için ilk adımı başlatmış oluyoruz. Karşımıza kullanılacak programın dil seçeneği gelecek. Buradan istediğimiz dil seçeneğini seçerek Next tuşuna basıyoruz.

Not : Biz İngilizce’yi seçerek bir sonra ki kurulum ekranına geçtik.

Minitab kurulumu ekranlarından , Hoşgeldiniz ekranı bizleri karşılayacak. Burada da direkt olarak “Next” tuşuna basarak bir sonra ki kurulum adımına geçiyoruz.

Minitab kurulumu için , her program kurulumunda olduğu gibi , Minitab kurulumu içinde lisans sözleşmesini okuyup kabul etmemizi isteyecek. “Tik” işaretlenerek “Next” butonuna basarak kurulum adımlarımıza devam ediyoruz.

Daha sonra ki adımımız , lisans işlemi. Lisans işlemini biz en sona bırakıyoruz. Elimizde mevcut satın alınmış bir Minitab 19 lisansı olmadığı için , 30 günlük deneme sürümünü kullanmak için altta ki seçenek işaretlenerek “Next” butonuna tıklıyoruz.

Programımızı , bilgisayarımızda nereye kurmamızı istediği ekran gelecektir. Bu ekranda hiçbir değişiklik yapmadan , default kurulum dosya uzantısına kurulum yapması için direkt “Next” butonuna basarak diğer ekrana geçiyoruz.

Minitab 19 indir

Son olarak , yükleme ekranı karşımıza gelecektir. Burada da “Install” tuşuna basarak bir sonra ki ekrana geçiş sağlıyoruz.

Minitab indir

Yaklaşık 2-3 dakika sürecek olan(Bilgisayardan bilgisayara süre değişebilir) yükleme adımlarının gösterildiği ekran karşımıza gelecektir. Bu ekran dolana kadar hiçbir işlem yapmıyoruz. Ekran dolduktan sonra , otomatik olarak kurulumun tamamlandığını söyleyen ekran karşımıza gelecektir.

Minitab kurulum

Programın kurulumunu başarı ile gerçekleştirdik. Aşağıda ki ekran karşımıza geldiğinde , “Finish” butonuna basarak Minitab kurulum işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Minitab indir

Minitab Lisanslama

Minitab 19 kurulumu gerçekleştirdik. Minitab 19 programını çalıştırdığımız zaman , ilk 30 gün programı ücretsiz olarak kullanabiliriz. Daha sonrasında bizden lisans işlemlerini isteyecektir. Buda ayrı bir maliyettir ki biz maliyet ödemeden , ücretsiz Minitab 19 Lisanslama işlemini gerçekleştireceğiz. Minitab 19 Lisanslama işlemi yapmadığımız zaman karşımıza aşağıda ki ekranda olduğu gibi bir ekran gelecektir.

Minitab kurulumu

Minitab 19 Lisans ekranı geldikten sonra “iptal” diyerek programdan çıkıyorsunuz. Minitab indir başlığı altından indirmiş olduğumuz dosya içerisnde “Crack” adında bir dosya daha mevcuttur. Bu dosya içerisinde bulunan “Authentication.dll” dosyasını “sağ tıklayarak yada CTRL+C “ile kopyalıyoruz.

Aşağıda vermiş olduğum uzantıda ki dosya içeriğine giderek , “Authentication.dll” dosyamızı buraya yapıştırıyoruz. C:\Program Files\Minitab\Minitab 19

Minitab lisanslama işlemini gerçekleştirirken , yapıştırmış olduğumuz “Authentication.dll” dosyası sonrasında aynı dosya adında bir tane daha olduğunu bizlere söyleyecektir. Biz bu ekranda “Hedefteki dosyayı değiştir” diyereceğiz ve Minitab 19 Lisanslama işleminide bitirmiş olacağız.

Yapamadığınız yada takıldığınız herhangi bir yer olursa , yorum kısmından yada iletişim kısmından yazabilirsiniz.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.  

You may also like...

21 Responses

 1. Mert dedi ki:

  ✅ Çözüldü :
  Bilgisayarı ikinci kez yeniden başlatınca düzeldi. Teşekkür ederim

 2. Burak dedi ki:

  Selçuk Bey, çok teşekkürler

 3. Asli aslim dedi ki:

  Merhaba, Minitab indirme bağlantısının yanında işaret ettiğiniz şifreyi bulamadım :/

  • Merhabalar;
   Minitab kurulum makalesi içerisinde bulunan Minitab indirme linkleri altında WinRar Şifre : selcukarabacak.com diye bir kısım var. Şifre orda yazıyordu 🙂 Tekrardan ileteyim. Şifre : selcukarabacak.com

 4. ayşenur dedi ki:

  30 günlük deneme süremi tamamladım, lisanslamak için yönergelerinizi takip ettim fakat “Authentication.dll” dosyasını kopyalamak istediğimde şifre istiyor, verdiğiniz winrar şifresini giriyorum, doğruluyor fakat kopyalama yapmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim 🙂 teşekkürler

 5. ayşenur dedi ki:

  İşimi hallettim çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

 6. elif dedi ki:

  merhabalar Selçuk bey . şuan bigisayarımda minitap 19 yüklü.fakat derste 17 sürümnüne göre uygulama yapıyorz .ve onun da süresi doldu ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden teşekkürler

 7. Minel dedi ki:

  30 günlük deneme süremi tamamladım, lisanslamak için yönergelerinizi takip ettim fakat “Authentication.dll” dosyasını kopyalamak istediğimde şifre istiyor, verdiğiniz winrar şifresini giriyorum, doğruluyor fakat kopyalama yapmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim 🙂 teşekkürler

 8. munevver dedi ki:

  crack dosyasındaki “Authentication.dll” kopyaladım ve C:\Program Files\Minitab\Minitab 19 dosyasına yapıştır dedim fakat yapıştırmadı karşıma aynı dosyadan bir daha olduğunu gösteren bir uyarı vermedi. sadece uyarı sesi var fakat uyarı ekranı gelmiyor. Ne yapmalıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir