Instagram’da daha etkili görünmenin yolu!

Öncelikle merhaba dostlar. Bu makalemde sizlere günümüzde kullanmayanın çok az olduğu Instagram uygulamasına , nasıl daha etkili ve canlı fotoğraflar atmanızı sağlayacak olan SnapSeed uygulamasını anlatmaya çalışacağım.

Nedir Snapseed ?

Snapseed , Google tarafından geliştirilmiş Windows,Android ve Ios platformlarında bulunan bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Uygulamayı merak eden arkadaşlar Play Store‘den yada AppStore‘den indirebilirler.

Çoğu yazılımcı , Snapseed uygulamasını Instagram‘a rakip olarak görmektedir. Bakıldığında aslında yanlışta değildir. Sebebi ise Instagram kullanan bir kullanıcının ek olarakta Snapseed kullanıyor olmasıdır. Evet Instagramda forograflarımızı kolayca efekt yaparak paylaşabiliyoruz lakin Snapseed uygulaması Instagram’a göre daha gelişmiş bir efekt uygulamasıdır. Uygulama özellikleri bakımından olsun , renklerle oynamayı kullanıcıya serbest bırakmasından olsun, Instragram’ın foroğraflar üzerinde düzenleme yapma işinde, Snapseed daha çok olumlu etki bırakmaktadır. SnapSeed uygulamasında, resimlerde ki canlılığı arttırmak yada azaltmak, kullanıcılarına sunduğu en önemli özelliklerden bir tanesi. Fırça özelliği ile diğer uygulamalar ile arasına çok büyük bir fark atmış durumda. Kullananlar bilir, merak edenler ise kullanmaya başladıklarında arada ki farkı anlayacaklardır.

Snapseed nasıl kullanılır ?

Uygulama temel olarak Görünümler, Araçlar ve Dışa Aktar olmak üzere üç menüden oluşuyor. Görünüm menüsünde bizi filtreler, Araçlar menüsünde fotoğrafımıza çeşitli özelleştirmeler yapabileceğimiz araçlar, Dışa Aktar menüsünde ise işlemden geçirdiğimiz fotoğrafları kaydedebileceğimiz ve paylaşabileceğimiz menüler mevcut.

Uygulamayı açtığımızda bizi fotoğraf ekleme alanı karşılıyor ve + simgesine dokunuyoruz

Seçmek istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz bizi filtreler menüsüne atıyor. Burada varolan 11 adet filtreden istediğinizi seçebilirsiniz

Araçlar menüsünden ise kullanmak istediğiniz özelliğe dokunup sağ üstteki 3 noktaya dokunarak eğitim videolarına ulaşabilirsiniz .
Uygulamada en son düzenleme işlemleriniz bittikten sonra , dışarı aktar kısmından fotoğraflarınızın kalitesi düşmen telefonunuza aktarabilir yada sosyal medya da paylaşabilirsiniz.

Uygulama linkleri ;

Google Play Store

AppStore

Resim paylaşmayı sevenlere ve Instagram’da bolca vakit geçirenlere, umarım faydalı bir makale olmuştur. Bir sonra ki makalemizde görüşmek üzere 🙂

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

3 Responses

  1. Gökhan dedi ki:

    Kullandığım etkili bir program.

  2. ragıp dedi ki:

    paylaşımlarınız için teşekkürler, emeğinize sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir