SPSS Modeler kurulumu-Modeler indir

SPSS Modeler kurulumu (Resimli Anlatım) – Modeler indir

IBM SPSS Modeler, SPSS ailesinin veri madenciliği süreçlerinde içerisinde SupervisedAssociation ve Segmentation
 algoritmaları ile bazı Python  ve bazı  Apache Spark üzerinde kullanılan bazı algoritmalarının yer aldığı (v18.0) ticari bir yazılımdır. Drag&Drop mantığı ile hızlıca modeller çıkarabileceğiniz kullanışlı kolay bir yazılımdır. Ayrıca R Project ve Python ile yazmış olduğumuz scriptleri Modeler’ın içerisine implemente edebilirsiniz.
SPSS modeler kurulumu konusuna başlıyoruz.

SPSS modeler kurulumu

Bu makalemizde ;

 • SPSS Modeler indir
 • SPSS Modeler kurulumu
 • SPSS modeler lisanslama

Konu başlıkları adım adım , en ufak ayrıntısına kadar siz değerli okuyucularımıza anlatılacaktır.

SPSS Modeler İndir

SPSS Modeler programını aşağıdaki linke tıklayarak bilgisayarınza indirebilirsiniz.

DIŞ BAĞLANTI –   SPSS Modeler – 64 BİT İNDİR..

WinRar şifre : selcukarabacak.com

SPSS Modeler programı , SPSS Modeler indirme linki ile bilgisayarınıza indirildiyse , SPSS Modeler indirme ve kurulum başlıklı konumuza hiç vakit kaybetmeden geçebiliriz.

Önemli : SPSS Modeler kurulumuna başlamadan önce , bilgisayarınızın Windows güvenliği ayarlarına giderek , Virüs ve Tehdit koruması ayarlarına giriniz ve koruma ayarlarını , kurulum bitene kadar kapatınız.

SPSS Modeler Kurulumu

Kurulum için gerekli olan bütün dosyaları bilgisayarımıza indirdiysek , adım adım SPSS Modeler kurulumu işlemine artık başlayabiliriz.

SPSS modeler indir

Modeler kurulumu için ilk adımımız, indirdiğimiz SPSS modoler kurulum dosyasını zip ten çıkarmak olacaktır. Zip ten çıkardığımız SPSS modeler kurulum dosyamızı (spss_modeler_64b_18.0) açarak, içerisinde bulunan setup dosyasına çift tıklayarak, kurulum işleminin ilk adımını başlatmış oluyoruz.

spss modeller kurulumu

SPSS modeler setup dosyasına çift tıkladıktan sonra , aşağıda ki görselde karşımıza gelen kurulum ektanında Next butonuna tıklıyoruz.

Modeler indir

Kuruluma devam ederken , karşımıza tekrardan Next butonuna basmamız gereken bir ekran gelecektir. Bu ekranda da Next butonuna tıklayarak bir sonra ki ekrana geçiyoruz.

SPSS modeler setup

Modeler kurulumuna , Lisans sözleşmesini kabul ederek ve sonrasında Next butonuna basarak bir sonra ki adıma geçiyoruz.

Karşımıza gelen ekranda ,SPSS modeler programını hangi uzantı üzerine kurmamızı soracaktır. Biz bunu hiç değiştirmeden , default ayarı olan uzantı üzerine kurmasını sağlayacağız ve direkt Next butonuna basarak diğer kurulum ekranına geçiş yapacağız.

Kurulumu neredeyse tamamlamak üzereyiz. Son olarak , programın kurulumunu başlatacağımız , gelen ekrandan Install butonuna basarak , SPSS modeler programı kurulumuna start vermiş oluyoruz.

Kurulum başladıktan sonra , karşınıza diğer çalışan tüm programları , kurulum devam ederken kapatmanızı isteyecek bir uyarı ekranı gelebilir. Bu durumda OK butonuna basarak kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz.SPSS modeler program kurulumunun tamamlanma süresi bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir. Ortalama 3 ila 5 dakika arasında kurulum tamamlanacaktır.

Kurulumu tamamen bitirdikten sonra , Finish butonuna basarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra , ürünümüz lisanssız olduğundan , lisans ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekrandan Exit diyerek çıkış yapınız ve bir sonra ki konumuz olan Modeler Lisanslama işlemlerini gerçekleştiriniz.

SPSS Modeler Lisanslama işlemi

İndirmiş olduğumuz dosya içerisinde , Crack isimli bir dosya mevcuttur. Bu dosya içerisinde bulunan Crack dosyasına çift tıklıyoruz ve SPSS modeler lisanslama işlemine başlıyoruz.

SPSS modeler crack

Iservrc isimli dosyayı kopyalıyoruz ve resmin altında paylaşacağım dosya uzantısına giderek ,dosya uzantısının bulunduğu konuma yapıştırıyoruz ve dosyanın değiştirilmesine izin vererek Devam butonuna tıklıyoruz.

Iservrc isimli dosyayı C:\Program Files\IBM\SPSS\Modeler\18.0\bin dosya konumuna giderek yapıştırınız.

Hedefteki dosyayı değiştirmesine izin veriniz.

En son olarak kopyalamaya yönetici olarakta izin verip Devam butonuna tıkladıktan sonra , modeler kurulumunu ve modeler lisanslama yada modeler crack yapma işlemini de bitirmiş oluyoruz.

Kurulum esnasında yaşadığınız problemleri yorum kısmından yada bizimle iletişim kurun kısmından bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede sizlere çözüm için dönüş yapılacaktır.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

8 Responses

 1. Hatice Berivan EKİN dedi ki:

  Muhteşem bir anlatı elleriniz dert görmesin hocam. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

 2. Ben teşekkür ederim 🙂

 3. yardım dedi ki:

  crack te yağptım açmadı
  masaüstüne bi simge eklenmedi ama hepsini denedişm olmadı

 4. spss modeler dedi ki:

  Hocam iyi günler
  mega.nz sistemi yerine drive/yandex/cloud.ru veya dosya.co tarzı bir yerden paylaşmanız mümkün olur mu
  mega da hata alıyorum
  teşekkürler

  • En kısa sürede söylediğiniz indirme sitelerinede yükleyeceğim.Mega’da indirirken hata alırsanız, modeminizi resetleyip tekrardan indirmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tavsiyeniz için teşekkür ederim

 5. Cem dedi ki:

  Hocam saygılar, Modeler 18 programını kurdunuz mu hiç ? Menüler birbirine girik ve dosya yolu bulunamıyor? Başka karşılaşan oldu mu acaba? Bir şey yapılabilir mi?

  • Merhabalar ;
   Modeler 18 kurulumunu gerçekleştirdim ve herkeste sende olan problem bulunmakta. Bunun sebebi ise IBM, Modeler 18 programını TR olarak değil İngilizce olarak düzenlemiş olması.Modeler 18 indirildikten sonra , Kurulum öncesinde Denetim masası üzerinden Bölge ayarlarını İngilizce(ABD) olarak değiştirip , kurulumu daha sonrasında gerçekleştirirsen problemin düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir