Web tarayıcısı ile instagram’dan DM yollama

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunan instagram, sadece mobil uygulama üzerinden girildiğinde DM(Direkt Mesaj) göndermeye izin vermektedir. Ama bazı kullanıcılar , işteyken yada bilgisayar başındayken telefonu ellerine almak istemediğinden dolayı , bilgisayar üzerinden instagram hesabını kontrol etmek ve bilgisayar üzerinden DM ile mesaj göndermek istemektedir. Bunu yapmanın bir kaç yolu vardır. Diğer yöntemlerde , bilgisayarınıza Android similator kurmanız gerekir ve Android similator ile Instagram uygulamasını çalıştırıp giriş yapmanız gerekir. Biz size hiçbir program kurmadan , sadece web sitesine girerek web tarayıcısı ile Instagram’dan DM yollama yöntemini anlatacağız.

Sizin için seçtiklerimiz
Instagram ile etkili görünmenin yolu isimli makaleyi okumak için tıklayınız
Web tarayıcısı ile Instagram’dan DM yollama nasıl yapılır ?

İlk işlem olarak , aşağıda paylaşmış olduğum , Instagram web sayfasının giriş sayfası olan linke tıklayarak giriş yapmamız gerekmektedir. Tıklayacağımız link, Instagram’ın kendi web sayfası linkidir.

 Web tarayıcısı ile Instagram'dan DM yollama
GİT
Instagram’a giriş yapmak için tıklayınız

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra , Mouse (fare) yardımı ile Instagram sayfanız üzerinden sağ tıklayarak açılan menüde ” incele ” kısmına tıklayacağız.

web tarayıcısı ile Instagram'dan DM yollama

İncele kısmını tıkladıktan sonra , web sayfamızın hemen sağında , web sayfasının kodlarının bulunduğu bir konsol açılacaktır. Bu konsol üzerinden, web sayfalarının kodlarını inceleyebilir, hatta sadece kendinizin görebileceği kod değişiklikleri yapabilirsiniz. Bizim kod değiştirme kısmıyla ilgimiz olmadığından , bu kısımdan sadece web sayfasını mobil sayfa olarak kullanabilme tuşu olan(Kırmızı Renk ile işaretlenmiştir) , ve üzerine mouse (fare) ile geldiğimizde Toogle device toolbar yazan tuşa tıklamak olacaktır.

Toogle device toolbar tuşuna tıkladıktan sonra , tek yapacağımız işlem sayfamızı ” F5 ” tuşu yada ” yenile ” tuşu ile sayfamızı yenilemek olacaktır. Sayfamızı yeniledikten sonra , mobil uyumlu Instagram sayfası açılacak ve Instagram DM kutusu aşağıdaki resimde göründüğü gibi sizin ekranınızda da görünecektir.

web tarayıcısı ile Instagram'dan DM yollama

Instagram , Web sayfalarından DM yollama, alma konuları hakkında çalışma yapmaktadır. Ama nedendir bilinmez, daha bu güncellemelerini Instagram web sayfaları üzerinden yayımlamamaktadır. Mobil uygulamasının daha çok kullanılmasını istediğinden dolayı, bu güncellemeyi yayımlamakta gecikiyor olabilir.

Web tarayıcısı ile Instagram‘dan DM yollama makalesinin sonuna geldik. Umarım yararlı bir makale olmuştur. Başka makalede görüşmek üzere.

En Merhametliye Emanetsiniz,Sağlıcakla Kalın

      Okumak , yazmaktan daha değerli bir sanattır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir