Xiaomi Mi Mix 2

“Kitap gibi” benzetmesi vardır bizlerde, konuşurken arada deriz. Araba görürürz “kitap gibi araba be” diye benzetme uygularız. İşte şimdi anlatacağımız cep telefonu Xiaomi Mi Mix 2 ye de bu benzetmeyi yapsak yanlış olmaz herhalde.

Kitap gibi Telefon Xiaomi Mi Mix 2 

 

Telefonu yaklaşık 2 ay önce inceleme fırsatım oldu. O zamanlar Dolar 4.20 civarlarında tabi 🙂 2.300 Türk Lirasına Gima ‘dan almıştık. Telefonu ilk elime aldığımda arka kasası çok dikkatimi çekti. Arka kasası porselenden yapılmış ve insanın elinde hoş bir his uyandırıyor. Ama ne yazık ki iz bırakma konusunda da oldukça başarılı diyebilirim.

Çerçevesiz tasarıma sahip bir telefon.%91.3 ekran kasa oranı sunan ve estetik duran “kitap gibi” bir cihaz dostlar. Telefonun ön kamerası alt tarafa yerleştirilmiş vaziyette. Ama kamerayı açtığınızda , kamerayı yukarı tarafa çevirdiğiniz zaman yazılımsal olarak kamera ekranıda otomatikmen dönmektedir.

Donanımsal olarak incelediğimiz zaman da tam bir canavar. Size şöyle diyebilirim Note 8 ile fiyat performan olarak karşılaştırabilirim(Kamera hariç).Snapdragon 821 işlemci mevcut. 4 GB ve 6 GB lık iki ürün çıkarmış durumda. Genel olarak ekran oranı çok büyük olduğundan , batarya problemi korkusu mevcuttu. Ama normal bir kullanımda 2 günü rahat çıkarabilen bir telefon. 4400 mAh bataryası mevcut. Arka kamerası 16 MP  olsada performan olarak orta seviyede bir kameraya sahip. Ayrıca 128 GB ve 256 GB lık depolama seçenekleriyle sunulmuş durumda.

Xiaomi’nin en çok beğendiğim yanı ise fiyat politikası. Güzel ürünler ortaya çıkarmasına karşılık, firmanın kâr oranı her üründe sabit. Her üründen %5 oranında kâr edilme şartı bulunuyor ve bunu ömür boyu uygulayacağınında sözünü vermiş bir firma. Samsung yada Apple gibi firmaların çıkardığı ürünlere, bir ton ücret ödemektense, aynı performansı alabileceğiniz ve çok daha uygun fiyat ödeyeceğiniz bir akıllı telefon üreticisi  “Xiaomi“. Yanlış anlamasın kimse, firmanın ortağı falan değilim 🙂 Politikası ve çıkardığı cihazlar kullanım açısından ve performans açısından mükemmel seviyede.

Kendinize iyi bakın android’ler , görüşmek üzere 😉

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir